Käytämme evästeitä tarjoamamme sisällön ja mainosten räätälöimiseen, sosiaalisen median ominaisuuksien tukemiseen ja kävijämäärämme analysoimiseen. Jaamme myös sosiaalisen median, mainosalan ja analytiikka-alan kumppaneillemme tietoa siitä, kuinka käytät sivustoamme. Näytä tiedot
Sulje

Lönnmark ja Tolonen pesäpallon Itä-Länteen

 

Lönnmark ja Tolonen pesäpallon Itä-Länteen


Tuomo Lönnmarkille uran ensimmäinen Itä-Länsi

Pesäpallon miesten ja naisten Itä-Länsi-otteluihin on jouduttu tekemään kokoonpanomuutoksia loukkaantumisten vuoksi.

Miesten otteluun valittu ensikertalainen Joonas Eirola Raahesta jää pois ja luovuttaa paikkansa toiselle ensikertalaiselle, Vimpelin Vedon Tuomo Lönnmarkille. Molemmat pelaavat ulkokentällä siepparin tontilla.

Viinijärven Urheilijat saa puolestaan toisen edustajansa naisten Itä-Länsi-otteluun, kun Kati Nykänen korvaa vanhan vamman kiusaaman Tiina Tolosen (Kirittäret, Jyväskylä).

Superpesiksen tiedotteesta / UrheiluSuomi.com


Takaisin edelliselle sivulle




Virpi Hukka Pesäkarhuihin

Virpi Hukka Pesäkarhuihin

Viikonlopun ajan jyllänneen huhumyllyn jälkeen Pesäkarhut vahvisti, että Hukka nähdään Pesäkarhuissa kaudella 2027+1 muotoisella sopimuksella.

Lue lisää
Väliheikki Pesäkarhuihin, viidelle jatkosopimukset

Väliheikki Pesäkarhuihin, viidelle jatkosopimukset

Pari tuntia ennen Pesäkarhujen ensimmäisen leriviikonlopun alkua julkaistiin kuusi pelaajasopimusta kaudelle 2027.

Lue lisää
Frantsila ja Lämsä Pesäkarhuissa kaudella 2027

Frantsila ja Lämsä Pesäkarhuissa kaudella 2027

Aurora Frantsila siirtyy Raumalta Poriin ja Eveliina Lämsä jatkaa Pesäkarhujen paidassa myös ensi kaudella. Omista junioreista Superin rinkiin nousee Emmi Prihti sekä Tatiana Elizarova.

Lue lisää
Enni Paatero vahvistamaan Laitilan Jyskettä

Enni Paatero vahvistamaan Laitilan Jyskettä

Pesäkarhujen Enni Paatero siirtyy lainasopimuksella vahvistamaan Laitilan Jyskeen edustusjoukkueen rivejä. Paateron lainasopimus mahdollistaa pelaamisen myös Pesäkarhut-Akatemian joukkueessa.

Lue lisää
Jussi Haapakoski jatkaa Pesäkarhujen viuhkassa

Jussi Haapakoski jatkaa Pesäkarhujen viuhkassa

Pesäkarhut ja pelinjohtaja Jussi Haapakoski jatkavat yhteistä projektia myös kausilla 2025 ja 2026.

Lue lisää
Lämsä, Pirskanen ja Nygård Pesäkarhuihin

Lämsä, Pirskanen ja Nygård Pesäkarhuihin

Pesäkarhujen joukkueeseen saadaan ensi kaudella neljä loistavaa pelaajaa Oulusta, kun Emilia ja Annika Linnan lisäksi sopimuksen allekirjoittivat Eveliina Lämsä sekä Johanna Pirskanen.

Lue lisää