Käytämme evästeitä tarjoamamme sisällön ja mainosten räätälöimiseen, sosiaalisen median ominaisuuksien tukemiseen ja kävijämäärämme analysoimiseen. Jaamme myös sosiaalisen median, mainosalan ja analytiikka-alan kumppaneillemme tietoa siitä, kuinka käytät sivustoamme. Näytä tiedot
Sulje

Iso suomalaisjoukkue Otepäässä viikonvaihteessa

 
Iso suomalaisjoukkue Otepäässä viikonvaihteessa

Maastohiihdon maailmancup jatkuu Viron Otepäässä 22.-23.1. perinteisellä hiihtotavalla hiihdettävillä matkoilla. Lauantaina 22.1. naisilla ohjelmassa 10 km, miehillä 15 km ja sunnuntaina 23.1. vuorossa ovat sprintit.

Suomelta lähtee kilpailuihin iso joukkue: seitsemän naista ja kahdeksan miestä. Osa hiihtäjistä kisaa vain toisena päivänä, mutta viisi (Saarinen, Muranen, Lähteenmäki, Nousiainen ja Colliander) nähdään mukana sekä sprintissä että normaalimatkan kilpailussa.

Maastohiihdon tiedotteesta / UrheiluSuomi.com


Takaisin edelliselle sivulle



Niklas Colliander

7.1.1985 Vantaa
Tiedot

Pirjo Muranen

8.3.1981 Rovaniemi
Tiedot

Ville Nousiainen

5.12.1983 Kouvola
Tiedot

Krista Pärmäkoski (o.s. Lähteenmäki)

12.12.1990 Luhalahti
Tiedot

Aino-Kaisa Saarinen

1.2.1979 Hollola
Tiedot


Vuoden 2017 MM-kilpailut Lahteen

Kansainvälinen hiihtoliitto FIS valitsi Lahden vuoden 2017 pohjoismaisten hiihtolajien MM-kilpailujen järjestäjäksi Korean Kangwonlandissa pidetyssä kongressissa.

Lue lisää
FC PoPalle testipelaaja Makedoniasta

FC PoPalle testipelaaja Makedoniasta

FC PoPan testiin on saapunut makedonialainen puolustuspään pelaaja Xhunejt Sali.

Lue lisää

Pm-hiihdot siirtyivät Poriin

Huittisiin myönnetyt Satakunnan mestaruushiihdot ja Vammalassa kilpailtaviksi aiotut maakuntaviestit on huonon lumitilanteen vuoksi siirretty Poriin. Pm-hiihdot käydään lauantaina ja maakuntaviestit puolestaan sunnuntaina. Kilpailut hiihdetään Isomäen 1,3 kilometrin reitillä ja ne alkavat molempina kisapäivinä kello 11.

Lue lisää