Käytämme evästeitä tarjoamamme sisällön ja mainosten räätälöimiseen, sosiaalisen median ominaisuuksien tukemiseen ja kävijämäärämme analysoimiseen. Jaamme myös sosiaalisen median, mainosalan ja analytiikka-alan kumppaneillemme tietoa siitä, kuinka käytät sivustoamme. Näytä tiedot
Sulje

Juhlapäivä edessä Valkeakoskella

 

Juhlapäivä edessä Valkeakoskella


Veikkausliigakauden 2011 15. kierros alkaa Juhlapäivällä Valkeakoskella. Kauden yhdeksännen Juhlapäivän ottelussa kohtaavat Tehtaan kentällä Haka ja JJK.

Hakalla on ottelussa tietynlainen näytön paikka, sillä joukkueet ovat Veikkausliigassa kohdanneet Tehtaan kentällä aiemmin kahdesti ja JJK on vienyt molemmilla kerroilla voiton. Myös tämän kauden ensimmäisessä kohtaamisessa Harjun stadionilla JJK oli vahvempi maalein 4-2.

Juhlapäivän yhteydessä julkistetaan jälleen myös uusi Veikkausliigan Legenda. Kuka on kyseessä, se selviää lähempänä Juhlapäivää.

Kierros jatkuu Juhlapäivän jälkeen läpi viikonlopun päättyen maanantain kamppailuun FC Inter - MYPA.

Kauden 15. kierros:
Pe 15.07. 18.30 Haka - JJK URHOtv
La 16.07. 18.30 HJK - VPS URHOtv
Su 17.07. 18.30 RoPS - FC Honka
Su 17.07. 18.30 KuPS - FF Jaro
Su 17.07. 18.30 TPS - IFK Mariehamn
Ma 18.07. 18.30 FC Inter - MYPA CANAL+

Veikkausliigan tiedotteesta / UrheiluJyväskylä


Takaisin edelliselle sivulle


JJK Jyväskylä ry - logo

JJK - 2011 Miesten edustusjoukkue

Pelaajat kaudella 2011

Ottelut kaudella 2011

Seuran tiedot - Seuran kotisivut



FC Jazzin maalivahtiosasto täytetty

FC Jazzin maalivahtiosasto täytetty

Maalivahtivalmentaja Vili-Verneri Virtanen ja päävalmentaja Tero Suonperä pääsevät hyvillä mielin joulun viettoon, kun FC Jazzin maalivahtiosasto täydentyy kahdella maalivahdilla.

Lue lisää
Ville Ulanen on FC Jazzin uusi päävalmentaja

Ville Ulanen on FC Jazzin uusi päävalmentaja

FC Jazz heitti verkot vesille ja naarasi Ville Ulasen uudeksi päävalmentajaksi.

Lue lisää
Juuso Rantala jatkaa MuSan riveissä

Juuso Rantala jatkaa MuSan riveissä

Juuso Rantala on sopinut vuoden jatkosopimuksen Musan Salaman kanssa.

Lue lisää
Jussi Välilä johtaa MuSan linjaa myös ensi vuonna

Jussi Välilä johtaa MuSan linjaa myös ensi vuonna

Jussi Välilä jatkaa MuSassa kauden 2021 kestävällä sopimuksella.

Lue lisää
MuSan taustaryhmä kasassa - Seth Ablade avustavaksi valmentajaksi

MuSan taustaryhmä kasassa - Seth Ablade avustavaksi valmentajaksi

Syksyllä uuden sopimuksen Musan Salaman päävalmentajaksi kirjoittanut Ville Ulanen on saanut tuekseen nyt täyden taustaryhmän. Joukkueen toiseksi valmentajaksi tulee FC Jazzista syksyllä vapautettu Seth Ablade.

Lue lisää
Jari Pyykölä liittyy FC Jazzin valmennukseen

Jari Pyykölä liittyy FC Jazzin valmennukseen

Edellisen kerran Poriin lähes 25-vuotta sitten saapunut vaatimaton valmentaja kyseli FC Jazzin silloiselta organisaatiolta, olisiko hänelle mahdollisesti valmennustöitä Porissa. Neuvottelujen jälkeen FC Jazz kiinnitti Pyykölän ja vuonna 1996 Porissa juhlittiin seuran toista Suomen mestaruutta kauden viimeisen pelin jälkeen Pietarsaaressa.

Lue lisää