Käytämme evästeitä tarjoamamme sisällön ja mainosten räätälöimiseen, sosiaalisen median ominaisuuksien tukemiseen ja kävijämäärämme analysoimiseen. Jaamme myös sosiaalisen median, mainosalan ja analytiikka-alan kumppaneillemme tietoa siitä, kuinka käytät sivustoamme. Näytä tiedot
Sulje

HIFK Bandyn kauden kotiavaus Oulunkylässä

 
HIFK Bandyn kauden kotiavaus Oulunkylässä

Lauantaina HIFK pelaa ensimmäistä kertaa tällä kaudella kotiyleisönsä edessä kun hallitseva Suomen mestari kohtaa Narukerän. Brahen kentän jään huonon kunnon vuoksi HIFK on joutunut evakkoon Oulunkylän tekojäälle. Ottelu Oulunkylässä alkaa kello 15:00 ja sisään pääsee tuntia ennen peliä.

Liput otteluun ovat miehiltä 10 euroa. Eläkeläiset, naiset ja lapset pääsevät 7 eurolla sisään sekä kaikki alle 12-vuotiaat lapset pääsevät ilmaiseksi sisään.

HIFK:n tiedotteeesta / UrheiluHelsinki


Takaisin edelliselle sivulle


HIFK Bandy ry - logo

HIFK Bandy - 2010-2011 Miesten edustusjoukkue

Pelaajat kaudella 2010-2011

Ottelut kaudella 2010-2011

Seuran tiedot - Seuran kotisivut



Urho Eklund siirtyy Porin Narukerään

Urho Eklund siirtyy Porin Narukerään

Narukerä on solminut 1+1-vuotisen sopimuksen Ruotsin Bollnäsistä Poriin siirtyvän lupaavan HIFK-kasvatti Urho Eklundin, 19, kanssa.

Lue lisää
Tomi Mustonen jatkaa Narukerässä

Tomi Mustonen jatkaa Narukerässä

Viime kaudella 31 tehopistettä takonut Tomi Mustonen on Narukerän uusin sopimuspelaaja.

Lue lisää
Ville Aaltonen on palaa Poriin innostuneena

Ville Aaltonen on palaa Poriin innostuneena

Narukerän 20-vuotta kestänyt odotus päättyy, kun legenda ja maajoukkueen kapteeni Ville Aaltonen palaa kasvattajaseuraansa.

Lue lisää
Narukerän P15 joukkueelle SM-hopeaa

Narukerän P15 joukkueelle SM-hopeaa

Narukerän P15 joukkue voitti viikonloppuna Varkaudessa pelatussa SM-lopputurnauksessa hopeaa.

Lue lisää
Timo Helavuori Narukerän puheenjohtajaksi

Timo Helavuori Narukerän puheenjohtajaksi

Narukerän vuosikokous valitsi seuran uudeksi puheenjohtajaksi Timo Helavuoren.

Lue lisää
Narukerä taistelee lauantaina kullasta

Narukerä taistelee lauantaina kullasta

Maaliskuussa 1998 Narukerä voitti Tornion Naränperällä pelatussa pronssiottelussa paikallisen Palloveikot 2-3.

Lue lisää